Обозреватель

Форум

АвтофорумАвтофорумДопомогаДопомогаПошукПошукСписок учасниківСписок учасниківГрупиГрупи ЗареєструватисьЗареєструватись  ПрофільПрофільУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняличные сообщенияВхідВхід
 Сейчас обсуждаются 

Права батьків і права дітей. Чиїм надати перевагу?
Перейти до сторінки назад  1, 2

Нова тема   Відповісти    ФОРум ОБОЗа -> Навколо політики
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
iren2000
Новачок

Повідомленнянеділя 6.08.2006 22:24   Відповісти цитуючи

varya написав(ла):
Роман ShaRP написав(ла):

Кстати, вечный вопрос у меня к аффтарам подобных призывов: как может русский язык быть чужим в стране, где около 30%, а может и больше, считают его родным, а 65% заявляют, что владеют им свободно (по данным переписи-2001)?

Полностью согласна. Да и вообще, почему мне должен кто-то диктовать, какому языку своих детей учить? Ребёнок той же национальности, что и родители, это его культура и он должен знать свой родной язык. Если семья уезжает на пмж заграницу, они все равно говорят дома на родном языке. Я вообще не понимаю в чём проблема. У меня вся семья русскоязычная, но у меня нет проблем с украинским языком. Наоборот, здорово, что я безупречно владею двумя языками.

На мою думку, батьки, яких торкнулось лихо русифікації у радянські часи, не усвідомлюють того, що, разом із рідною мовою, вони втратили відчуття рідної землі, мови, культури, які дарують людині любов, захист і впевненість. Українець, відмовившись від українського, ніколи не стане росіянином. І гірко бачити "малоросов", які цураються рідної мови і вже самі, без примусу Імперії, продовжують політику знищення українства в собі і своїх нащадках.
Це чудово: "безупречно владеть двумя языками", навіть трьома чи більше - від цього внутрішній світ людини тільки збагачується. Та все ж у кожної людини повинно бути відчуття самовизначення, яке починається саме з мови.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
ЭТНОГРАФ
Аксакал форуму

Повідомленнянеділя 6.08.2006 23:49   Відповісти цитуючи

Роман ShaRP!
Я углублялся подробно, делал это более года. Предлагал различные варианты. Не грубил, не отвечал на оскорбления. В итоге множество людей объяснили мне своими словами и действиями приблизительно то, что я определил как "сухой остаток", конечно это неправильно, я рад что Вы тоже так считаете. Я тоже считаю что у нас все должны хотеть знать как минимум 2 языка, только никто не хочет думать как это практически осуществить. На практике власти осуществляют другое 15 лет, что усугубляет раскол. Я однакоуверен, что этот "сухой остаток" не отражает мнения большинства людей украинской национальности, но позицию тех из них кто дорвался до власти, или рядом с властью по-моему отражает.
Догори
varya
Форумчанин

Повідомленняпонеділок 7.08.2006 08:26   Відповісти цитуючи

[quote="bos2nsa"][qukte:ad47841edd="Роман ShaRP"]
varya написав(ла):
Кто и где всё-таки требует, чтобы мы учили своих детей украинскому, как первому и основному

Забезпечити літературою вузи, бібліотеки,щоб учень закінчив школу українською мовою знав. що він зможе знайти літературу в своєму подальшому навчанні саме українською мовою, що зараз практично неможливо після вліяния саме російської мови ,після розпаду СРСР За такий короткий час неможливо забезпечити літературою на належному рівні вузи.

Сейчас, по-моему, нет проблем с учебной литературой на украинском языке.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Роман ShaRP
ex-Admin

Повідомленняпонеділок 7.08.2006 11:12   Відповісти цитуючи

iren2000 написав(ла):
батьки, яких торкнулось лихо русифікації у радянські часи

А чому "лихо"? Кому гірше від того, що я знаю ще одну мову?
iren2000 написав(ла):
відчуття рідної землі, мови, культури, які дарують людині любов, захист і впевненість.

Сумнівне твердження.
iren2000 написав(ла):
українства

І що то воно є оте загадкове "українство"? Часто чую, але ніхто не пише, що воно таке.
iren2000 написав(ла):
Та все ж у кожної людини повинно бути відчуття самовизначення, яке починається саме з мови.

А чому обов*язково з мови, і чому саме з одної?
varya
varya написав(ла):
Сейчас, по-моему, нет проблем с учебной литературой на украинском языке.

Разве? Какая есть учебная литература на украинском языке в области компьютерных технологий?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Блог
varya
Форумчанин

Повідомленняпонеділок 7.08.2006 11:54   Відповісти цитуючи

iren2000 написав(ла):
На мою думку, батьки, яких торкнулось лихо русифікації у радянські часи, не усвідомлюють того, що, разом із рідною мовою, вони втратили відчуття рідної землі, мови, культури, які дарують людині любов, захист і впевненість.

Вот именно, а я русская и не хочу потерять это "відчуття", а ярые "украинизаторы" хотят у меня его забрать!
Роман ShaRP написав(ла):
Разве? Какая есть учебная литература на украинском языке в области компьютерных технологий?

Ну, в моей сфере деятельности таких проблем нет 8)

Змінено: varya (вівторок 8.08.2006 08:40)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
iren2000
Новачок

Повідомленнявівторок 8.08.2006 03:00   Відповісти цитуючи

Я не вважаю себе космополітом, і не хотів би, аби моя дитина такою стала. Я не забороняю сину розмовляти російською, якщо він того хоче, але радий від того, що, як мені здається, рідна для нього - українська.
Чому русифікація була трагедією? Бо навчання російській мові і культурі у радянські часи найчастіше (особливо в східних регіонах) відбувалось не як доповнення, а як заміна української. В результаті східні українці сьогодні не сприймають Україну, як росіяни сприймають Росію, чи поляки - Польщу, чи німці - Німеччину. Розірваний зв’язок, який я й називаю "українством".
Тому-то поняття: "відчуття рідної землі, мови, культури, які дарують людині любов, захист і впевненість" - багатьом вже не зрозумілі. Українці, що втратили цей зв’язок, не стали росіянами чи представниками інших національностей. То хто ж вони? І чому вони так вороже ставляться до землі, з якої вийшли?
Саме тому я вважаю, що виховання дитини треба починати з рідної мови.
К varya: Если Вы русская, то бесконечно неправ тот, кто отбирает у Вас или у Вашей семьи право общаться на родном языке. Я, испытавший это в детстве, прекрасно Вас понимаю.
Но не преувеличиваете ли Вы, утверждая, что "ярые "украинизаторы" хотят у меня его забрать!" Если действительно то, что вы говорите, — примените всё богатство родного языка, дабы указать путь истинный для этих людей!
Догори
Роська
Аксакал форуму

Повідомленнявівторок 8.08.2006 09:28   Відповісти цитуючи

iren2000 написав(ла):
Чому русифікація була трагедією? Бо навчання російській мові і культурі у радянські часи найчастіше (особливо в східних регіонах) відбувалось не як доповнення, а як заміна української.

Категорически не согласен,проучился в школе на Херсонщине чуть менее трех лет,семья исконно русская(отец военный),спокойно читаю и говорю на мови до сих пор,хотя годы обучения 71-73 прошлого столетия,"Заповит" Кобзаря с небольшими запинками и сейчас продекламирую в оригинале.
Роман ShaRP
ex-Admin

Повідомленнявівторок 8.08.2006 10:56   Відповісти цитуючи

iren2000 написав(ла):
Я не вважаю себе космополітом, і не хотів би, аби моя дитина такою стала.

А я - наоборот.

iren2000 написав(ла):
Бо навчання російській мові і культурі у радянські часи найчастіше (особливо в східних регіонах) відбувалось не як доповнення, а як заміна української.

Имхо, это совершенно не так. Я очень много раз сталкивался с тем, что учившие украинский тогда (в том числе и я сам) знают его намного лучше, чем учащие его сейчас.

iren2000 написав(ла):
В результаті східні українці сьогодні не сприймають Україну, як росіяни сприймають Росію, чи поляки - Польщу, чи німці - Німеччину.

Они ее воспринимают по-своему. Не думаю, что восточные и западные немцы (к примеру) воспринимают Германию одинаково.

iren2000 написав(ла):
Тому-то поняття: "відчуття рідної землі, мови, культури, які дарують людині любов, захист і впевненість" - багатьом вже не зрозумілі.

Странно, почему же некоторые уезжают в США, Канаду, Голландию, ту же Германию? Родной земли им не хватает, или родной культуры?

iren2000 написав(ла):
Українці, що втратили цей зв’язок, не стали росіянами чи представниками інших національностей. То хто ж вони?

Они - люди. Люди, которые считают, что русский язык ничем не хуже украинского, и русскоязычный украинец ничем не хуже украиноязычного.

Цитата:
І чому вони так вороже ставляться до землі, з якої вийшли?

А они и не относятся к земле враждебно. Враждебно они относятся к тем, кто берется "учить их жить", и объяснять, "какие они неправильные".

iren2000 написав(ла):
Саме тому я вважаю, що виховання дитини треба починати з рідної мови.

А родной язык у каждого свой, и не обязательно совпадает с паспортной национальностью
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Блог
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    ФОРум ОБОЗа -> Навколо політики Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки назад  1, 2
Сторінка 2 з 2

Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі
  • IPad
  • IPhone