Журнал Вадя Ротор
Блог Vadia Rotor

Журнал Вадя Ротор

вівторок 30.12.2008 09:27

[  Настроение: working ]

http://www.vadiarotor.tv

"Троя" - чудовий фільм. Тільки хочеться подивитися його справжню, режисерську версію довжиною 3 години 16 хвилин, і у форматі 16:9, як було знято, аби вповні насолодитись операторською роботою і масштабністю сцен.

Кажу як оператор (не оцінюю з дилетантської точки зору) – у «Трої» операторська робота насправді досить хороша. Просто, на жаль, картинку урізають, не даючи насолодитись операторською майстерністю. «Троя» була знята у форматі 16:9, на ДВД її показують вузенькою щілинкою (чорні смуги зверху й знизу намальовані поверх кадру), а по телевізору - 3Х4 (обрізають справа і зліва). Так з багатьма фільмами роблять, тому некрасивий результат цих екзекуцій над фільмами глядачі сприймають як недоліки власне фільму. Не повторюйте загальну помилку.

Крім того, я люблю дивитись "Трою" також у мовному оригіналі, адже жоден переклад не може передати тих чудових діалогів, якими повен фільм. У російському перекладі здається, що герої базарять не по ділу, довгі діалоги дратують... А коли мені показали "Трою" англійською мовою, я сам на власні вуха переконався, що за весь фільм не сказано жодного зайвого слова, все по ділу й до ладу.

І сюжет зробили геніально. Фільм дуже виграв від того, що боги в ньому не виступають як діючі особи (в ньому багато відмінностей від оригіналу, і щоб підкреслити це, фільм назвали не "Іліада", а саме "Троя"). І хоч я політеїст, мене абсолютно не обурює, що звідти забрали богів: фільм зробили значно ближчим до життя, крім того, увага глядача не розсіюється на багатьох діючих особах, а зосереджується на людях, їхніх стосунках, вчинках і наслідках вчинків. І те, як ці наслідки переплітаються, і наслідок кожного вчинку стає причиною вчинку у відповідь і т.д. - оце дуже близько до життя.

Ті глядачі, яких "Троя" розчарувала, вочевидь, хотіли побачити казку, і їх збентежила життєподібність фільму - вони пережили відчуття обманутих очікувань. Але то їхня вина, бо "Троя" не розраховувалася на вузьколобих і тих, хто звик дивитися на світ і явища в ньому однозначно.

http://www.vadiarotor.tv


>>> Другие записи из этой категории: КІНО

The Trackback URL for this entry is:

http://forum.obozrevatel.com/trackback.php?e=106

   

Автор Повідомлення
Комментарии к этой записи отсутствуют.
Показувати:   

ФОРум ОБОЗа -> Блоги -> Журнал Вадя Ротор ->