Журнал Вадя Ротор
Блог Vadia Rotor

Журнал Вадя Ротор

середа 10.02.2010 08:34http://www.vadiarotor.tv

Як звичайно, культурне життя кожного села й селища зосереджене в Будинку культури або навколо нього. Не є винятком із цього правила і Криве Озеро. Воно має свій Дім культури, де є:

концертний зал (у ньому протікають урочисті заходи, концерти, конкурси краси; якщо знадобиться, там можуть проводитися театральні вистави й покази фільмів, адже наразі у Кривому озері нема ні театру, ні кіно),

бібліотеку (там зібрана як класична українська література, так і нова світова),

комп'ютерний клуб із доступом до Інтернету (принада для молоді).

Колись раніше у Кривому Озері був кінотеатр (зараз у його будівлі знаходиться нічний клуб 'ХХІ век'). Біля Дому культури знаходиться більш новий нічний клуб, 'Едем'.

Також недалеко від дому культури стоїть будинок редакції районної газети 'Кривоозерщина'. Газета, що розповідає про суспільне, культурне та спортивне життя району, розповсюджується за підпискою і посідає серед населення району друге місце за популярністю - після, звісно ж, газети 'Сільські Вісті', традиційно популярної серед українських селян.

Культурне життя включає в себе також релігійну складову. В центрі Кривого Озера розташована найбільша в районі ортодоксальна християнська церква, де проходять усі церемонії від хрещення й вінчання до відзнаки усіх релігійних свят. (останніми роками сталося диво: на її стінах проступив чудотворний образ Богородиці, докладніше про це у блогу за цим посиланням)

Її філія - невеличка церковна споруда, де той же батюшка править поховальні церемонії - є біля головного кривоозерського кладовища.

Навпроти головного будинку цієї церкви розташована греко-католицька церква, трохи менша за розміром і значно менша за популярністю. Крім цих церков у різних криях села є приватні каплиці.

Втім, християнством усе не обмежується: населення Кривого Озера традиційно щороку святкує Івана Купала - свято відбувається на Острові кохання, що біля центру селища. Це свято збирає стільки людей, скільки може вміститися на острові, і після Нового Року воно є найпопулярнішим серед населення.

У культурному житті також важливе місце посідає освітня складова. У Кривому Озері є кілька шкіл, найкраща серед яких - школа №1. Вона має три корпуси, спортивний майданчик (недалеко від неї є ще один спортмайданчик з футбольним і парою баскетбольних стадіонів - останні, на жаль, непопулярні), комп'ютерний клас, навчають дітей найкращі педагоги Кривоозерського району. Цю школу закінчили більшість тих, хто нині складає кривоозерську еліту і середній клас.

Крім того, у Кривому Озері діє популярна музична школа, будівля якої знаходиться в центрі, неподалік від центрального парку. Багато батьків віддають своїх дітей до музичної школи, аби розвинути здібності до мистецтва, голос і слух, естетичні відчуття... та й для більш повної інтеграції в колектив однолітків (адже в музичній школі спілкування між дітьми проходить у більш творчій атмосфері, інтенсивніше).

Також у Кривому Озері при православній церкві діє церковна школа, заняття в котрій проводяться щонеділі.

Щоб дізнатися більше, відвідайте неофіційний сайт Кривого Озера: http://1ua.com.ua/infc.php?seek=one&City=%CA%F0%E8%E2%E5%20%CE%E7%E5%F0%EE&obl=14&ray=1


>>> Другие записи из этой категории: Культура

The Trackback URL for this entry is:

http://forum.obozrevatel.com/trackback.php?e=110

   

Автор Повідомлення
Комментарии к этой записи отсутствуют.
Показувати:   

ФОРум ОБОЗа -> Блоги -> Журнал Вадя Ротор ->