Журнал Вадя Ротор
Блог Vadia Rotor

Журнал Вадя Ротор

вівторок 21.02.2012 19:22

"Давно пишу книгу, і хотів би звичайно її видати та замало для цього знаю, може хто підскаже зрозумілим чином як, все це зробити?"
Елементарно: звертаєтесь до видавництв. Можу дати 4 поради зі свого досвіду:

1) Видавайтесь у столиці! Нехай це трохи дорожче, аніж у провінційних видавництвах, зате умови видання та розповсюдження будуть значно кращими. 99% провінційних видавництв захочуть, аби ви самі займалися версткою, та ще не займаються самі книгорозповсюдженням - просто друкують тираж і дають вам на руки, робіть із ним що хочете.

2) У видавництвах вам запропонують видати стандартним тиражем 1000 штук. Не погоджуйтесь! Бо тоді собівартість книжки буде надто високою. Видавайте 2000 штук чи хоча би в крайньому разі 1500, але домовтеся, щоб на фабриці зберігали кліше вашої книжки (тоді видання додаткового тиражу буде коштувати лише друкарських витрат, а не весь процес верстки й підготовки кліше заново), і постарайтеся так розрекламувати свою книжку, щоб усі ті 2000 чи 1500 штук розкупили не більш як за рік-півтора і діло дійшло до випуску додаткового тиражу: саме на ньому ви зможете реально заробити (бо собівартість книги буде значно зниженою, і ви зможете встановити відпускну ціну на свою книжку значно вище собівартості, при цьому не підвищуючи роздрібну ціну).

От тесть мого брата пише і видає книжки. Він видав 1 книжку у Врадіївці (це районний центр на Миколаївщині), там за 1000 штук здерли 18500 грн. і якість друку була нікудишньою, потім він опублікував іншу книжку в Умані, там з нього взяли 14 тисяч (собівартість книжки 14 грн.) і якість друку була кращою; в Житомирі йому пропонували такі ж умови. А коли я йому сказав, що я видав у київському видавництві 1650 штук, і собівартість моєї книжки - 10,6 грн. (а у випадку додаткового тиража при збережених на фабриці кліше вона становитиме біля 7 грн.), причому видавництво саме займається розповсюдженням книг (ти тільки встановлюєш свою відпускну ціну, наприклад, 12 грн. за штуку), то уявіть його реакцію.

3) Якщо у вас насправді готовий не 1 твір, а два не вельми великого обсягу (80-150 сторінок чи десь так), але ви просто хочете 1 видати спочатку, а другий пізніше, коли будуть гроші - то не ждіть, а видавайте два твори в одному томі, та не просто один за одним, а з одного боку книжки - 1 твір, а з другого - другий, надрукований перевернуто по відношенню до першого; і для кожного твору своя половина обкладинки (коротше, як двосторонні диски, касети чи платівки: на стороні А пісні одного виконавця, на стороні В - іншого; ну коротше, ви уявили, що я маю на увазі? Smile ). По-перше, це відчутно дешевше, аніж видавати 2 книги, по-друге, кожна половина такої двосторонньої книги буде сприйматися читачем як самостійна книга, по-третє, це оригінально, це виділить вашу книжку серед інших на ринку. Я сам так збираюся цієї осені зробити. Ви ще можете видати книгу "два в одному" з іще якимось письменником на пару - типу на 1 боці ваш твір, на іншому - його.

4) В жодному разі, В ЖОДНОМУ РАЗІ не звертайтеся до видавництва "Дніпро" (яке на Володимирській вулиці, на Золотих Воротах), це на*бщики страшенні. По-перше, там здирають гроші будь здоров (і розрахунки йдуть чорним налом - поза бухгалтерією, отримуєш в конвертах, платиш у шухлядку в столі директора видавництва - в іноземній валюті (в доларах), що для державного видавництва взагалі ганьба), по-друге, там на кожному кроці стараються тебе обманути, починаючи від дуже сильно завищеної смети вартості видання, ідіотського видавничого договору, та закінчуючи недотриманням своїх пунктів договору - тобто на письменника покладаються всі витрати і вся відповідальність, а видавництво вважає, що нічого вам не повинно. Наприклад, мені там запропонували видавничий договір, де було написано, що я повинен повністю оплатити видання, та ще й з 3% рентабельністю, сам відмовитися від гонорару та авторських вдрахувань (роялті) і повністю передати видавництву всі права на друк книжки, її перевидання та укладення контрактів на переклад іншими мовами та видання за кордоном до кінця строку дії договору - а строк дії не був зазначений, тобто малось на увазі назавжди. Притому своїх пунктів договору і взятих на себе зобов"язань директор видавництва "Дніпро", Володимир Войтович, ніколи не виконує, за що його вже неодноразово хотіли зняти з посади, та він у таких випадках збирає журналістів і кричить гвалт, що "іде наступ на українське книговидання" в його особі. Притому, крутячись у письменницьких колах, я сам чудово знаю, яка в нього репутація (за які вчинки) та які прізвиська серед колег-книговидавців і письменників. Я нікому не порадив би переступати поріг видавництва "Дніпро" і зв"язуватись із тими шахраями.

Для публікації своєї книжки "Нескінченність" http://www.youtube.com/watch?v=9xt2htyGsZA я скористався послугами видавництва "Український письменник", там мені запропонували вигідні умови і директор видавництва пан Юрій Григорович Буряк дуже чесна і відверта людина, яка щиро вболіває за письменників та українське книговидання.

Також можу порадити видавництво "Смолоскип" (це на Подолі), там підтримують молодих поетів і письменників і навіть можуть видати невеличку книжку (типу збірка поезій 70-90 сторінок) безкоштовно тиражем 500 штук, моїм знайомим так видали - головне вміти гарно домовлятися.

>>> Другие записи из этой категории: Культура

The Trackback URL for this entry is:

http://forum.obozrevatel.com/trackback.php?e=412

Автор Повідомлення
Комментарии к этой записи отсутствуют.
Показувати:   

ФОРум ОБОЗа -> Блоги -> Журнал Вадя Ротор ->